Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Čištění rozvodů pitné vody

Čištění rozvodů pitné vodyDatum konání:
12.12.2015

Čištění rozvodů pitné vody

Princip čištění rozvodů pitné vody je postaven na chemické reakci vodního kamene a oxidů železa s organickými kyselinami s přísadami za tvorby rozpustných solí. Tímto způsobem se usazeniny převedou do roztoku vody a ty se pak vypustí do kanalizace.

Pro čištění rozvodů pitné vody je nutné vytvořit uzavřený okruh, ve kterém jsou zapojena veškerá zařízení v okruhu rozvodů pitné vody. Čistící prostředek  BCG R13 je použitelný pro všechny běžně používané materiály, jako jsou ocel, hliník, měď, plast apod.

Před započetím čištění rozvodů pitné vody je třeba znát obsah čištěného potrubí tak, abychom mohli určit efektivní poměr namíchání čistící směsi. Pro lepší působení čistícího prostředku BCG R13 je vhodné zajistit zahřívání čistící směsi.

BCG R13
BCG R13
 
 

Čistící koncentrát BCG R13 k odstranění vápence, kotelního kamene a rzi ve vodních systémech.

Spolehlivá technika čištění BCG R 13: Chemické čištění vodních systémů k odstranění vápence, kotelního kamene a rzi je s pomocí BCG R 13 bezpečnou a rychlou metodou k obnovení plné funkčnosti systému.
BCG R 13 lze použít pro všechny vodní systémy pro čištění rozvodů, výměníků tepla, ohřívačů vody, bojlerů a průtokových ohřívačů, chladicích zařízení a chladicích věží, a to ze strany vody.

Oblast použití pro BCG R 13:

BCG R 13 se používá jako čistící prostředek v oběhovém procesu pro všechny vodní systémy, které jsou zvápenatělé a/nebo zrezivělé. BCG R 13 je vhodný pro většinu materiálů, jako je ocel, měď a mosaz a pro pozinkovaný materiál. BCG R 13 obsahuje vysoký podíl inhibitorů, které během čištění chrání materiál proti korozi. BCG R 13 je též vhodným prostředkem pro čištění čerpadel a ventilů. BCG R 13 je zvláště vhodný k čištění pozinkovaných chladicích věží bez přerušení provozu.

Vlastnosti

BCG R 13 je mírně pěnící kapalina mísitelná ve všech poměrech s vodou o hodnotě pH=0,5. BCG R 13 rozpouští rez, vápenec a kotelní kámen. Rychlost čištění se u ohřátého roztoku BCG R 13 zvyšuje. Teplota roztoku však nemá přesahovat 50°C.

Způsob aplikace:

BCG R 13 se může ředit až se 2 díly vody (1 díl BCG R 13: 2 dílům vody). Roztok necháme cirkulovat čištěným systémem. Hodnota pH zředěného roztoku je ?1. Během procesu čištění se BCG R 13 spotřebovává a hodnota pH stoupá. Při hodnotě pH 4,5 je BCG R 13 prakticky spotřebován. Při čištění ventilů, částí čerpadel aj. se díly vloží do 50%-ního roztoku BCG R 13.

Kontrola:

BCG R 13 se během procesu čištění "vyčerpává", což se projevuje tím, že hodnota ph stoupá. Pro kontrolu zbytkové účinnosti se používá pH-papírek pro rozsah hodnot 1 až 7. Pokud by se při kontrole ukázalo, že je roztok BCG R 13 vyčerpán - naměříte hodnotu pH 4,5 - ačkoli v systému ještě jsou zbytky krusty, musí se po vypuštění spotřebovaného roztoku použít čerstvý roztok. Po odloučení, popř. změknutí nánosů se spotřebovaný roztok odstraní. Před vypuštěním spotřebovaného roztoku do kanalizace musí být velmi silně zředěn vodou. Na závěr se vyčištěné zařízení několikrát propláchne dostatečným množstvím vody. Pro neutralizaci zbytků kyselin v systému se doporučuje přídavek 0,2%-ního roztoku sody do předposledního proplachu. Závěrečné propláchnutí se provádí jen vodou. Doporučuje se vyčištěné zařízení co nejrychleji opět naplnit vodou, aby se zabránilo korozi způsobené vzduchem.

Bezpečnostní list pro BCG R 13:

Dráždí oči a pokožku! Chraňte před dětmi! Zabraňte zasažení očí! Při zasažení očí je důkladně vypláchněte vodou a poraďte se s lékařem!

Likvidace:

Spotřebovaný roztok před vypuštěním do kanalizace musíte velmi silně zředit vodou.

Složení:

Kyselina amidosulfonová, přídavné látky chráněné obchodním tajemstvím.Více u nás v E-shopu

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

 

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.